Latviya ilə ticarət dövriyyəsi 68 faiz artıb
Bu ilin yanvar-avqust aylarında Azərbaycanın Latviya ilə ticarət dövriyyəsinin ümumi həcmi ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətdə 17,76 milyon ABŞ dolları və ya 68,1 faiz artaraq 43,8 milyon dolları üstələyib.
“Azərbaycan iqtisadiyyatı” Teleqram kanalının Dövlət Gömrük Komitəsinin hesabatı əsasında apardığı hesablamalara görə, cari ilin ilk 8 ayında Azərbaycandan Latviyaya 30,2 milyon dollar dəyərində məhsul ixrac edilib ki, bu da 2022-ci ilin eyni göstəricisindən 16,96 milyon dollar və ya 2,27 dəfədən çoxdur.
Latviyadan Azərbaycana idxal edilən məhsulların dəyəri isə 6,2 faiz və ya 800,4 min dollar artaraq 13,6 milyon dollar təşkil edib.
Cari ilin yanvar-avqust aylarının nəticələrinə görə, ölkənin ümumi ticarət dövriyyəsində Latviya ilə ticarətin payı 0,12 faiz təşkil edib ki, bu da bir il öncəki eyni göstəricini 0,05 faiz bəndi üstələyir.