Mastercard və ABB Azərbaycanın ilk Korporativ Travel & Expense (T&E) kartını təqdim edir
• ABB Azərbaycanda korporativ müştərilər üçün xüsusi Korporativ Travel & Expense (T&E) kartını təqdim edən ilk bank tarixə keçir
• Mastercard-ın dəstəyi ilə təqdim olunan bu həll bizneslərə nağd puldan imtina etməyə və xərclərin idarə edilməsini sadələşdirməyə kömək edir.
• Korporativ müştərilər və rəhbər heyətlər üçün premium səyahət, sığorta və məşğuliyyət üstünlükləri təqdim edir.
Bakı, Azərbaycan – Fevral 2026  — Mastercard və ABB Azərbaycanda ilk Korporativ Travel & Expense (T&E) kartının istifadəyə verildiyini elan edərək, ölkədə korporativ ödənişlər və xərclərin idarə olunmasında qarşıdan gələn yeni mərhələnin əsasını qoyublar.
Mastercard-ın dəstəyi ilə təqdim olunan yeni ABB Korporativ Travel & Expense (T&E) kartı şirkətlərə işgüzar səyahət və əməliyyat xərclərini rəqəmsallaşdırmağa, nağd ödənişləri və dağınıq prosesləri təhlükəsiz, şəffaf və səmərəli ödəniş həlli ilə əvəz etməyə imkan verir.
Korporativ səyahət və xərclərin idarə olunmasına daha ağıllı yanaşma
Azərbaycanda xüsusi olaraq Travel & Expense idarəçiliyi üçün nəzərdə tutulmuş korporativ kartı təqdim edən ilk bank kimi ABB korporativ müştərilərə ödəniş səmərəliliyini premium kart təcrübəsi ilə birləşdirən kompleks həll təklif edir.
Kartdan qlobal miqyasda istifadə və gücləndirilmiş təhlükəsizlik təminatı ilə yanaşı, kart sahibləri bir sıra əlavə dəyərli xidmətlərə də çıxış əldə edirlər. Bunlara konsyerj, transfer və Fast-track xidmətləri, hava limanı zallarına giriş, səyahət sığortası və 24/7 fasiləsiz dəstək daxildir. Bütün bunlar hər bir işgüzar səfər zamanı rahatlıq və operativlik təmin etmək üçün düşünülüb.